• Година на създаване/откриване на обекта: 2012
  • Ориентировачна надморска височина: 580 м.
  • Вид достъп: Автомобилен, асфалт
  • Паркинг: Пред полигона

Последното състезание за сезона от Националния Дрифт Шампионат "Супер Дрифт Серии 2012" се проведе на 20 и 21 октомври 2012г на добре познатият Дрифт полигон "Drift Field" преди Софийският квартал Кремиковци.

Във всеки от изминалите през годината кръгове и двата дрифт дни се видя голямото развитие както на пилотските умения на състезателите, така и на техните автомобили. Точките на претендентите бяха много близки и борбата за шампионската титла беше оспорвана до последно. Точките от този кръг се удвояваха.

Състезанието отново беше оспорвано и с много емоции.
Един от състезателите беше и подкрепяният от Странник млад пилот Виктор Атанасов, който след квалификациите се класира на 13-то място от 41 състезатели. След това надпреварата продължиха първите 32-ма в индивидуални двубои.
В шестнайсетина финалите Виктор Атанасов с BMW E30 335 застана на старта до Венцислав Славчев с BMW E34 528. След двете обиколки резулатата беше равен и се наложиха нови две обиколки. В тях Виктор Атанасов победи безапелационно със 7 : 3.
В осмина финалите Виктор Атанасов с BMW E30 335 застана на старта до Али Шакрун с BMW E30 V8. След равностойна първа обиколка, във втората съдиите отсъдиха победа с минималното 6 : 4 за Али Шакрун. Но остана силна доза съмнение за правилното отсъждане и пристрастност на решението, което красноречиво се усеща и в реакцията на публиката на видеозаписа ...

В годишното класиране на Националния Дрифт Шампионат "Супер Дрифт Серии 2012" Виктор Атанасов е на 15-то място от 76 състезатели, със стартове в само 2 от 5-те кръга.

10:30-11:00 Брифинг с участниците
11:00-18:00 Свободни тренировки, Дрифт Такси. Съпътстващо шоу с велосипеди за предоляване на гравитацията - скокове от рампа.

15:30-16:00 Автографи, снимки и др.

Състезателите трябваше предварително да изпратят Заявка за участие (най-долу на страницата от линка) и да заплатят входната такса.

Спонсорите на Супер Дрифт Серии 2012 бяха подготвили и допълнителен стимул за дрифтърите. Победителят в 5-ти кръг ще взима награда в размер на 500 лв, а втория и третия съответно 300 лв и 200 лв. Разбира се и за публиката имаше игри и награди...